Od jakiegoś czasu, zgodnie z panującym trendem, można dostrzec bardzo duże zainteresowanie pełnowymiarowymi fotografiami na stronach internetowych. Odpowiednio dobrane, duże grafiki sprawiają, że strona jest atrakcyjniejsza i zachęcają użytkowników do podjęcia konkretnych działań.

Duże obrazy, mimo swoich plusów, zajmują sporo miejsca na serwerze. Problemem nie jest jedynie magazynowanie plików (mamy dostęp do potężnych serwerów), a prędkość ładowania strony i co za tym idzie – jej czytelność oraz użyteczność. Co więcej, zbyt duże, wolno ładujące się obrazy znacząco obniżają pozycję strony w wyszukiwarce Google. Optymalizacja obrazów dla przeciętnego użytkownika komputera może być problematyczna, nie wspominając już o tym, że trzeba posiadać specjalistyczne, drogie oprogramowanie.

Jak rozwiązać problem bez specjalistycznej wiedzy? Odwiedź www.tinypng.com 🙂

Technologia TinyPNG pozwala zaoszczędzić aż 70% miejsca na dysku przy zachowaniu oryginalnej jakości zdjęcia! Korzystanie ze strony jest bardzo proste, wystarczy przeciągnąć obrazy w wyznaczone miejsce na stronie, a kompresja zostanie wykonana automatycznie. Po zakończeniu klikamy tylko na download przy naszym pliku, aby pobrać nowy, skompresowany obraz na nasz dysk.

Dla pełnej wydajności stron oraz lepszych efektów pozycjonowania zalecamy wszystkim Klientom Ami-Graf używanie TinyPNG.

Andrzej Wlazło